Hõimupäevad 2017: HELIjaKEEL hooaja avakontsert «Kuni päike ärkab»


Подробная информация о событии


Pühapäeval, 15. oktoobril kell 14
Viimsi Vabaõhumuuseumis

Muusikaline häppening & installatsioon, mille fookuses on eesti, soome, võru-setu ja saami keel
Malle Maltis. Hasso Krull. Sander Tuvikene

Hõimupäevadeks loodud kontserdil «Kuni päike ärkab» kõlab koos muusikaga eesti, soome, võru-setu ja saami keel. Teose eesmärk on esitleda soome-ugri väikerahvaste unikaalseid keeli ja kultuuri ning teadvustada nende väärtust. Installatsiooni keskmes on keelte kõla kui muusika, millel on oma rütm, intonatsioon ja karakter.

Idee ja muusika autor on Malle Maltis. Muusikasse on põimitud ka Merle Jäägeri setukeelne laul “Kallimb vii takast”. Teoses on kasutatud Hasso Krulli tekste kolmekeelsest kogumikust “Kiviring” (soome keelde tõlkinud Hannu Oittinen, võru keelde tõlkinud Triinu Ojar). Spetsiaalselt kontserdi jaoks on tekstid saami keelde tõlkinud Luobbal-Jovsset Esko / Esko Aikio. Video autor on Sander Tuvikene.

Esitajad: Iris Oja (hääl), Merle Jääger (hääl, setukeelne tekst), Satu Tillanen (soomekeelne tekst), Piibe Aikio (saamikeelne tekst), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Kristi Mühling (kannel), Diana Liiv (harmoonium), Leonora Palu (flööt), Jandra Puusepp (saksofon), Tammo Sumera (elektroonika), Malle Maltis (elektroonika).

Kontsert toimub koostöös Kammermuusikutega ning on Hõimupäevade avaüritus.

Rohkem infot:
Facebookis
Kammermuusikute kodulehel

Kontserdisarja HELIjaKEEL hooaja 2017/2018 esimeses pooles jätkub eelmisel hooajal alanud kadumisohus keelte ja kultuuride teema. Toimuvad kolm soome-ugri keeltele ning eesti murdekeeltele keskendunud kavadega kontserti. Äsja toimus eesti ja mari rahvaluulele keskendunud väliskontsert Joškar-Olas, Marimaal. Järgneval kontserdil detsembris kõlab Märt-Matis Lille looming kõrvuti Hasso Krulli luule ning Mart Saare rahvaluulel põhineva muusikaga. Hooaja teises pooles keskendutakse seoses EV 100-ga eesti heli- ning sõnakunsti ajaloole.

 

maltis_helikeel